زندگی

انجام ۷۵ ماموریت هلال احمر مرتبط با حوادث حریق جنگل‌ها

انجام ۷۵ ماموریت هلال احمر مرتبط با حوادث حریق جنگل‌ها

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام ۷۵ ماموریت هلال احمر مرتبط با حوادث حریق جنگل‌ها از ابتدای امسال در کشور خبر داد.

انجام ۷۵ ماموریت هلال احمر مرتبط با حوادث حریق جنگل‌ها

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مهدی ولی پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اهم ماموریت‌های سازمان امداد و نجات از ابتدای سال جاری تا اواسط خردادماه اظهار کرد: با گذشت نزدیک به ۸۰ روز از ابتدای سال جاری، ۶ هزار و ۷۷ ماموریت امداد و نجات انجام و به ۱۶ هزار و ۷۱۴ نفر از افراد آسیب دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شد.

امدادرسانی به ۵۵ نفر گرفتار در حریق جنگل‌ها

وی افزود: در این بازه زمانی پوشش امدادی حریق جنگل و مرتع در ۱۸ استان کشور صورت گرفت. طی ۸۰ روز گذشته از سال ۱۴۰۰ توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر ۷۵ مورد ماموریت امداد و نجات در حوادث مرتبط با حریق جنگل و مرتع در این استان‌ها به انجام رسید که منجر به امدادرسانی به ۵۵ نفر شد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر عنوان کرد: در این حوادث ۶ مصدوم به مراکز درمانی منتقل و تحت درمان قرار گرفتند و خدمات سرپایی به ۵ نفر از مصدومین این حوادث نیز ارائه شد.

۳۳ درصد از ماموریت‌های اطفای حریق در استان فارس

ولی پور در پایان گفت: بیشترین ماموریت مرتبط با حوادث محیط‌های جنگلی در استان فارس با ۲۵ مورد بود که ۳۳ درصد از کل ماموریت‌های  حریق جنگل و مرتع را به خود اختصاص داد. پس از این استان، کهگیلویه و بویراحمد با ۸ مورد و اختصاص ۱۱ درصد از کل ماموریت‌های  حریق جنگل و مرتع به خود در جایگاه دوم ایستاد و استان بوشهر نیز با ۷ ماموریت امدادی مرتبط با حریق جنگل و اختصاص ۹ درصد از کل ماموریت‌های  حریق جنگل و مرتع به خود در این فهرست در جایگاه سوم قرار گرفت.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

منبع

انجام ۷۵ ماموریت هلال احمر مرتبط با حوادث حریق جنگل‌ها
www.yjc.news

دکمه بازگشت به بالا