زندگی

حوادث شبکه برق باید سریعاً به مردم اطلاع‌رسانی شود

حوادث شبکه برق باید سریعاً به مردم اطلاع‌رسانی شود

وزیر نیرو با بیان اینکه توجه به حفظ پایداری شبکه برق و کاهش خاموشی‌های بخش خانگی ضرورت دارد، گفت: حوادث شبکه برق باید سریعاً به مردم اطلاع‌رسانی شود تا مردم از شرایط موجود مطلع باشند.

حوادث شبکه برق باید سریعاً به مردم اطلاع‌رسانی شود

به‌گزارش ایسنا، رضا اردکانیان صبح امروز در ستاد فرماندهی اوج بار تابستان ١۴٠۰، با اشاره به آخرین وضعیت شبکه تصریح کرد: هم‌اکنون شبکه برق کشور در وضعیت پایدار است و تمام تلاش خود را برای حفظ پایداری شبکه سراسری و کاهش خاموشی‌های بخش خانگی باید به‌کار ببندیم.

وی با بیان اینکه تحمل این شرایط برای همه سخت، طاقت فرسا و سنگین است به همین دلیل نیز توافق‌های خوبی با نهادهای مختلف برای کمک به صنعت برق صورت گرفته است، تاکید کرد: باید حوادث در شبکه سریع به مردم اطلاع‌رسانی شود تا مردم بدانند خاموشی‌های ناخواسته و ناشی از حوادث، چگونه و در چه مدتی رفع می‌شوند.

وزیر نیرو از توافق سازمان بسیج برای همکاری با صنعت برق و کشف مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز خبر داد و گفت: مصوبات شفافیت کامل دارند و استان‌ها باید با هماهنگی کامل با ستاد توانیر این مصوبات را اجرا کنند.

اردکانیان با بیان اینکه تاکید کرد: دیسپاچینگ ملی اختیار کامل دارد، اما باید آمادگی لازم فراهم شود که نیازی به ورود دیسپاچینگ نباشد. امیدواریم مجموعه وزارت نیرو بتواند این آزمون سخت را با موفقیت پشت سر بگذارد. به هیچ‌وجه امکان سعی و خطا نداریم. باید تدبیر کرده و  بدانیم که نظم کاری در اولویت است.

وی  از همه مشترکان، صنایع، کشاورزان و … که در این شرایط سخت صنعت برق را یاری می‌کنند، تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام

منبع

حوادث شبکه برق باید سریعاً به مردم اطلاع‌رسانی شود
www.isna.ir

دکمه بازگشت به بالا