زندگی

درس «مدیریت خطر در حوادث و بلایا» از مهر ۱۴۰۰ ارائه می‌شود

درس «مدیریت خطر در حوادث و بلایا» از مهر ۱۴۰۰ ارائه می‌شود

معاونت آموزشی وزارت بهداشت در نامه ای اعلام کرد: درس «اصول و مبانی مدیریت خطر حوادث و بلایا» به دانشجویان نیمسال اول تحصیلی۱۴۰۰ ارائه خواهد شد.

درس «مدیریت خطر در حوادث و بلایا» از مهر ۱۴۰۰ ارائه می‌شود

 معاونت آموزشی وزارت بهداشت در نامه ای به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کرد: به دنبال ابلاغیه ۵۰۰/۵۲۶ در تاریخ ۶ دیماه ۱۳۹۹ در خصوص مصوبه هفتاد و هفتمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی (۱۸ آبان ۹۹) مبنی بر ارائه دو واحد نظری درس «اصول و مبانی مدیریت خطر حوادث و بلایا» برای دانشجویان علوم پزشکی تمامی مقاطع تحصیلی موضوع جهت اجرا ابلاغ می شود.

بر این اساس موضوع بند الف ماده ۱۴ قانون مدیریت بحران کشور مصوبه هفتاد و نهمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی (۱۱ خرداد ۱۴۰۰) جهت اجرا ابلاغ می شود.

بر اساس این مصوبه: «جهت جلوگیری از افزایش طول تحصیل دانشجویان علوم پزشکی در هفتاد و نهمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی تاریخ ۱۱ خردادماه ۱۴۰۰ مصوب شد: صرفا دانشجویان علوم پزشکی ورودی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و به بعد کلیه رشته های علوم پزشکی ملزم به گذراندن این درس هستند.

با توجه به اینکه الزام گذراندن این درس مصوبه مجلس شورای اسلامی است، جهت دانشجویان بین المللی غیرایرانی این درس به صورت اختیاری ارائه می شود.

این درس اضافه بر سقف واحدهای دوره ارائه و حداقل نمره قبولی آن ۱۰ و در میانگین نیمسال و میانگین کل محاسبه می شود.

در مقاطع تحصیلات تکمیلی به عنوان کمبود یا جبرانی گذراندن این درس الزامی است و در سایر مقاطع به عنوان درس پایه ارائه می شود.»

گذراندن درس «مدیریت سلامت در حوادث و بلایا» از جدول دروس انتخابی برنامه آموزشی دوره دکتری عمومی پزشکی جهت دانشجویان ورودی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ و به بعد به عنوان درس پایه شناور الزامی است و این گروه از دانشجویان از سایر دروس جدول ۴ واحد تخصصی انتخابی نیز می گذرانند.

انتهای پیام/

منبع

درس «مدیریت خطر در حوادث و بلایا» از مهر ۱۴۰۰ ارائه می‌شود
www.yjc.news

دکمه بازگشت به بالا